Anasayfa / Eğitim / TEOG’da yeni kurallara dikkat

TEOG’da yeni kurallara dikkat

TEOG düşüncesince art tadat başladı. 1 milyon 174 bin 427 rüştiye 8’inci dershane talebesi 25-26 Kasım’da uygulanacak sınavlarda arak dökecek. Sınavlarda nazarıitibar edilmesi müstelzim konulardan birisi de imtihan kuralları. Çünkü yanıt kağıdına meydana getirilen önemsiz birlikte müsvedde üstelik sınavın çürük sayılmasına hastalık olabilir.

İşte Bakanlığın e-kılavuzuna gereğince bu sene nazarıitibar edilmesi gerekenler:

Sınavlar öğrencilerin terbiye gördükleri okullarda Türkiye saatiyle 09.00, 10.10 ve 11.20’de başlamış olacak ve bire birlikte anda yapılacaktır. Ortak sınavların yapıldığı günlerde sınavların yapıldığı okullarda öğüt yapılmayacaktır.

Ortak sınavlar, birlikte numara günde üç öğüt yazılısı yegâne oturum, ikinci günde üç öğüt yazılısı yegâne seans iktisap etmek az daha dü seans şeklinde uygulanacaktır.

Örnek anıştırma yapılmaması haysiyetiyle optikçi okur çeşidinden okunamayan işaretlemelerde o soruya maruz yanıt akilane adına bildirme edilmeyecektir. Cevap kağıdı üzerinde, optikçi okur çeşidinden okunmayı engelleyecek anıştırma ve karalamalar bulunursa imtihan çürük sayılacak.

Sınavlarda gelişigüzel seans değişik yapılacak üç öğüt yazılısını içerecek, gelişigüzel birlikte öğüt yazılısı düşüncesince çoktan selektif 20 istifham sorulacak ve gelişigüzel birlikte öğüt yazılısının süresi 40 ahit olacaktır.

Öğrenciler, elektronik beyin niteliği mevcut gelişigüzel muhtelif cihazlar ve zaman fonksiyonu haricinde nitelikleri mevcut saatler ile sözlük, matematik cetveli, matematik makinesi, davet cihazı cihazı, cep telefonu, telsiz yahut radyo kabilinden haberleşme araçları ile sınava alınmayacaklardır. Bunları bulundurduğu belirleme edilen öğrencinin sınavı, imtihan kurallarının ihlali nedeni öne sürülerek imtihan salonundaki görevlilerce hazırlanmakta bulunan tutanakla çürük sayılacaktır.

Öğrenciler, dershane mektepli istimzaç sıralamasında tamlanan dershane ve esna numarasında oturacaktır. Gerektiğinde öğrencinin yerini tağyir yetkisi sınıflarda mağaza görevlisi öğretmenlere ilişik olacaktır.

Her birlikte öğüt yazılısı başladıktan sonradan önce 15 ahit içinde gelenler sınava alınacak ancak bu öğrencilere ek müddet verilmeyecek. Bir seans başladıktan sonradan önce 20 ahit boyunca öğrenciler sınıflarından çıkamayacak. Sınavın tamamlanmasına 5 ahit kaldığında da sınıftan genişlemek haram olacak.

Kitapçık türlerini, yanıt kâğıdına işaretlemeyi banko unutmamak gerekiyor. A, B, C, D iktisap etmek az daha dört kitapçık şekli kullanılıyor.

Mazeret imtihanlarının 12 13 Aralık 2015 tarihlerinde yapılacak. Sınav sonuçlarının hanuman ayında açıklanması bekleniyor.

Öğrenciler, 25 Kasım Çarşamba haset yapılacak birlikte numara oturumda, Türkçe, matematik, diyanet kültürü ve ahlak bilgisi, 26 Kasım Perşembe günkü ikinci celsede ise hile ve teknoloji, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile ecnebi gönül derslerinden sınava girecek.

24 SAAT NÖBET TUTULACAK

Baskı sürecinde bağlı devir çalışmasına eklenmiş bulunan 60 personel, afiyet kontrollerinden geçirildikten sonradan 20 Ekim-26 Kasım’da bağlı devir çalışmasına alındı. Ortak sınavın iş ve işlemlerinin yürütülmüş olduğu Gölbaşı Ballıkpınar Kampüsü’nde, Gölbaşı İlçe Jandarma Komutanlığı ile meydana getirilen protokolle asayiş tedbirleri artırıldı. Bu kapsamda, imtihan evrakının tabaat etabı bulunan bağlı devir boyunca 24 zaman güzel silahlı yasakçı uygulamasına geçildi.

Sınav evrakının sevkiyatında makbul kamyonların kapıları ve imtihan merkezlerindeki imtihan kutuları korunum odalarının güvenliği, hususi anahtar sistemi ve itimat ile jandarma güçlerinin 24 zaman esasına mebni keşik tutmasıyla sağlanacak.

Sınav evrakının imtihan merkezine tehlikesiz dönüşü düşüncesince de lüzumlu tedbirler alınacak. Tüm vasıtalar durum ve dönüşlerinde GPS ile daim izleme edilecek. Bu yıl, gelişigüzel kayıtlı dersin sınavında kullanılacak bulunan mektepli istimzaç listesi, mağaza yurt düzeni planı ve kanıt yegâne belge adına düzenlendi. Öğretmen sınava girmeyen öğrencinin durumunu, isminin karşısına kodlayarak belirtecek.

Kaynak: IHA

İlginizi Çekebilir

‘Sosyal medya etiği dersi gündeme alınmalı’

Sosyal medya kullanımının ayrı bir sosyal sorumluluk, hassasiyet ve titizlik gerektirdiğini söyleyen Maltepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şahin Karasar, “Sosyal medyanın bir iletişim mecrası olarak önemi, her yaş ve grupta kullanım yaygınlığı ve dezenformasyona açıklığı göz önüne alındığında, ‘sosyal medya etiği’ dersinin erken okul yıllarından başlayarak gündeme alınması kaçınılmaz” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir