Anasayfa / Güncel / Türkmenler ateş altında

Türkmenler ateş altında

Saldırıların aşina evvela bilançosu ise Hatay’a getirilen 4 gaileli Türkmen’den 1’inin yaşamını kaybetmesi oldu. Dün gerçekleşen saldırıda patlama sesleri Yayladağı İlçesi’nden de duyulurken Rusya’nın hamle esnasında Akdeniz açıklarındaki gemiden de baş döndürücü sayıda atış icra ettiği bildiriliyor. Saldırıda baş döndürücü sayıda Türkmen’in yaralandığı belirtilirken, 3 yaralının Mustafa Kemal Üniversitesi Sağlık ve Uygulama Araştırma Hastanesi’nde tedavisi sürüyor.

 Esad güçlerinin kontrolündeki Yayladağ sınırımızla yandaki bulunan Lazkiye’nin Bayırbucak alanına bilgili tepeleri de perhiz güçlerinin kontrolü dibine almış olduğu belirtiliyor. Bu takdirde Esad güçlerinin mevki nail olacağına uyanıklık çekiliyor. Daha evvela de devir kurnaz PYD ve hür Suriye güçleri bire ortak alanı arama dibine alarak denize ortak bap açmaya çalışmış, bu yüzden muhaliflerle perhiz güçleri ortada çatışmalar yaşanmıştı. Sınırımızdaki Yayladağ halkı, bu hamam gelişmelerde makbul silahların kendilerine dokunca vereceği endişesini taşıyor.

Kaynak: DHA

İlginizi Çekebilir

yeni zerlanda da şaşırtan olay

Yeni Zelanda’da gündeme düşen bir olay herkesi hayrete düşürdü. Civardaki bir ofisin çalışanları tarafından kameraya ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir