Anasayfa / Spor / Uluç: “Aziz Yıldırım’dan özür dilerim”

Uluç: “Aziz Yıldırım’dan özür dilerim”

Sabah Gazetesi yazarlarından Hıncal Uluç, bugün kaleme almış bulunduğu yazısından Galatasaray Yönetimi’ni adeta yerden yere vurdu.

Galatasaray Yönetimi’nin içinde birtakım ‘işlerin’ döndüğünü anlatım fail Uluç, elden herhangi birlikte fırsatta en kaba halde eleştirdiği Aziz Yıldırım’dan da özür diledi.

İŞTE ULUÇ’UN O YAZI:

Yani bu akıllara seza tezgaha tanık olunca, aklıma mevrut ön nesne ‘Aziz Yıldırım’dan özür dilemem gerek’ oldu.. Yerden yere vurduğumuz adam, on paralık değilse, herhangi birlikte şeyi, birlikte tane başına, açık, elleme dobra, korkmadan, korkmadan yapıyor. ‘Ben yaptım, oldu’ diyor.. Bizim Gelişim Spor’dan yetişme, Liseli, Cemiyet’in önde gelenlerinden, demin Cumhuriyet’te yazan canan kardeşim Turan Yücel’le birlikte hafta önce konuşuyoruz.. ‘Aklım karıştı’ dedim, ‘Futbolu müdür Cüneyt Tanman’ı attı, adına kardeşi Mehmet Özbek’i getirdi.

Ben, ‘Özbekspor’ demeye başladım. Şimdi kardeşini görevden alıp, ismini ön kere duyduğum Fatih İşbecer’i getirmiş, bu ne ola?. Aklı başına mı geliyor?. Hatalardan mı dönüyor’ dedim.. ‘Yakında fenomen yaratacak birlikte eylemi olmalı, kafasında. Bunu Fatih’e yaptıracak ki, kardeşi yıpranmasın’ dedi, Turan.. ..Ve de ne derece muhik bulunduğu ortaya çıktı. Fatih işi elleme becerdi ve Hamza Hamzaoğlu’nu sudan da ehven birlikte bahaneyle görevden attı.

‘Bunu mu kastetmiştin’ dedim, dün sabahleyin Turan’a.. ‘Valla Hıncal Ağbi’ dedi.. ‘Daha geldiği günden buyana Hamza’yı gözden çıkarmıştı. Ali Dürüst ve Abdürrahim Albayrak o nedenden dolayı temizlendi.. Dört Yıldız gecesinde o nedenden dolayı aşağılandılar.. Bu ikisi gidince birlikte tane küsurat Hamza’yı aşındırmak havadan olacaktı. Sen eleştirirsin, ego eleştiririm, fakat Hamza’nın günahı o değil. Onun suçu, o göreve gayr çeşidinden getirilmiş olması..

Dursun Özbek, herhangi birlikte yere özlük adamlarını koymaya stabil kararlı.. Ama Süper Kupayı da alınca Hamza, ameliyat gecikti. Sonunda o görevle iş başına mevrut Fatih, talimatı uyguladı.’

Galatasaray’da neler oluyor?.

Yakında esrar dökülür, foya meydana çıkar!.. Ortada birlikte Dursun Özbek, Ünal Aysal, Mustafa Sarıgül üçlüsü var.. Nerden?. Ünal Aysal’ın otellerini Dursun Özbek satın aldı. Aracılık karşılayıcı da, o devir Aysal’ın yönetiminde bulunan oğlu Emir.. Öyle deniyor. Peki o devir Sarıgül’ün Şişli Belediye Başkanı bulunduğu devir herhangi birlikte yönetime soktuğu oğlu, nite  Özbek’in sıralamasında yok?. Mehmet Özbek demin nite yoksa, ondan. Riva ve çevresindeki hususi araziler ilkin anca baş döndürücü nesne söyleniyor ki, bağlı kapılar ardında..

Şimdi tabii, ne Özbek’i suçlarım ben, ne de başkalarını.. Suçlu Galatasaray Kongresidir, bir.. Bisküvilerini çaya batırıp aşındırmak düşüncesince ayda birlikte birleşen Divan Kurulu’dur, iki.. Bunlar görevlerini yapsa, Dursun Özbek gibi, hayatında birlikte tane devir idarecilik yapmamış biri, Ali Sami Yen’in koltuğuna oturabilir miydi?.

O kurultay ki, en akse aceleten ‘Ben kulübümü iyesiz bırakmam’ deyip, inzivasından arka dönen mevrut esbak en güzel reis bey Alp Yalman’ı değil, İnan Kıraç’ın yalnızca Başkan Adayı sorusunun karşısını gereksiz bırakıp, 200’den birlikte tomar imzayı toplayıp anık tuttuğu listenin tepesine, sürenin bitmesine dü dakika kaldığında ismini yazdığı Dursun Yarsuvat’a oy verirse..

Onun peşi sıra birlikte hayli Galatasaray deneyimi muammer adaylar varken, ismi duyulmadık tüccarı ‘Başkan’ diyerek seçerse, bu kulübün başına henüz anca şeyler dirimsel ki, zemzemle yıkanmış duracak Aziz Yıldırım’ı arar bir duruma geliriz. O Kongre’nin üyesi olmaktan utanır bir duruma geldiğim için, Galatasaray Kulübü üyeliğinden istifa etmiştim.. Şimdi yüreğimdeki Galatasaraylılığı da sorgulamaya başladım, ağır ciddi!..

Kaynak: sporx.com

İlginizi Çekebilir

Ufuk Sarıca’dan ‘gelişim’ itirafı

Pınar Karşıyaka Başantrenörü Ufuk Sarıca,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir