Anasayfa / Siyaset / Vatandaştan Gül’e anlamlı uyarı

Vatandaştan Gül’e anlamlı uyarı

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Avrupa’da sonuç senelerde yaşanmış bulunan IŞİD saldırıları zımnında orada canlı Müslümanların yaşamının zorlaştığını belirterek, “ Bu kişilerin İslam’la Müslümanlıkla borda bordaya alakası yok. Batılılar da günah yapmış olup İslam’ı terörle baş başa kullanmaması gerekir. Sonra öz başlarına şimdi iri dertler alırlar” dedi.

Abdullah Gül ile tokalaşan borda bordaya yurttaş ise “Yol arkadaşın Tayip Erdoğan düşüncesince aman senden ricam zinhar ihanetçilerin indinde olma asla” dedi.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, cuma namazı namazını etmek neredeyse Ayazağa’da mevcut Evyap Camii’ne geldi. Abdullah Gül’ün gelişi zımnında cami ve etrafında dip asayiş önlemi alındı. Abdullah Gün cuma namazı namazının arkası sıra kendisini gözleyen vatandaşları selamladı. Abdullah Gül şimdi sonradan matbuat çalışanlarının sorularını yanıtladı.

Gül, borda bordaya matbuat mensubunun, IŞİD’in Avrupa kentlerini erek almasıyla ilişik sordurulmuş olduğu borda bordaya soruya, “Şiddetli borda bordaya terörle gönül rahatlığı karşıyayız. Hutbede öğretmen oldukça dobra tabir etti. Bu yıldırı faaliyetlerini, saldırılarını beddua geçirmek gerekiyor. Terörün tek borda bordaya öne sürülen nedeni olmaz ne dini ne vatanı ve milliyeti. Bugün burada erte ayrıksı borda bordaya yerde olur. Bir ay ilk Ankara’da borda bordaya derinti tertemiz insanı öldürücü insanlar, sabık hafta da Paris’te yaptılar. Yeni mevrut haberlere gereğince dünyanın ayrıksı borda bordaya durumunda iri borda bordaya yıldırı vakası yalan konusu. Dayanışma içre kazanmak gerekir, ödünleme göstermemek gerekir. Sadece teröristlerle savaşım mihman borda bordaya kere değil. Terörü üreten ortamları bozmak gerekir. Bu toptan toptan borda bordaya mesele. Herkesin andıran teşrikimesai içre olması gerekir” halinde karşılık verdi.

“BATILILAR HATA YAPIP İSLAM’I TERÖRLE BİRLİKTE KULLANMAMASI GEREKİR”
Saldırıları düzenleyenlerin İslam ile borda bordaya hevesi olmadığını kaydeden Gül, “ Bizim düşüncesince can sıkıcı bulunan yanı bunun İslam ‘la Batı dünyasında bağdaştırılıyor olması üzüyor. Bu kişilerin İslam’la Müslümanlıkla borda bordaya alakası yok. Farklı borda bordaya görüngü yıldırı olayı. Dini ağız ağıza bu işten ırak avlamak gerekir. Batılılar da günah yapmış olup İslam’ı terörle baş başa kullanmaması gerekir. Sonra öz başlarına şimdi iri dertler alırlar. Dünyanın tek borda bordaya noktayı dakika aşırı emniyetli değil” dedi.

“AVRUPA’DA MÜSLÜMANLARIN HAYATI ÇOK ZORLAŞTI”
Avrupa’da yükselen IŞİD saldırılarının İslamofobiyi arttırıp artırmayacağı anlamında sorulan borda bordaya soruya ise, Abdullah Gül, “Avrupa’da Müslümanların yaşamı aşırı zorlaştı. İslam adına, İslam kelimesini kullanıp yaptığını tez edenler en iri zulmü Avrupa’da canlı Müslümanlara yapıyorlar. İslam bire borda bordaya sürede Avrupa’nın da dini. Dolayısıyla orada azınlıkta bulunan Müslüman nüfusun yaşamını cehenneme çeviriyorlar. Bunun bilincinde mümteni denli cahil, gözleri dönmüş, sinir krizi geçirmiş insanoğlu bunlar” dedi.

Kaynak: IHA

İlginizi Çekebilir

Hatip Dicle: Vekil Adayı Olmamamın Bir Nedeni de Yemin Metni

DTK Eş Başkanı ve kapatılan DEP eski Milletvekili Hatip Dicle, Leyla Zana'nın geçersiz sayılan yeminini değerlendirdi. 'Ben de yemin metni yüzünden aday olmadım.' dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir