Anasayfa / Güncel / Yaşıtları parkta oynarken onlar su satıyor

Yaşıtları parkta oynarken onlar su satıyor

Bir tarafta parkta füru dubara oynarken, yaşları 9-14 ortada mütebeddil füru su satarak evlerine dünyalık sevk yarışındaydı. Yaşıtları parkta dubara oynarken, kendisini sokaklarda su satan 9 yaşındaki Emre Tufan, yaşıtları kabilinden bisiklete eklenmek istediğini söyledi.

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü tamamı dünyada kutlanırken, Taksim Gezi Parkı’nda yaşları 9-14 arası mütebeddil önemsiz evlatların sokaklarda vatandaşlara su satması yürekleri burktu. Yaşıtları parkta dubara oynarken, kendileri evlerinin ulama gelmek düşüncesince sabahtan akşama derece etkin çocuklar, evlerine katkıda bulunmaya çalışıyor. Sırtına yüklediği pet su şişeleriyle vatandaşlara su satmaya etkin çocuklar, o önemsiz bedenleriyle evlerine 1 teklik getirebilmek düşüncesince çeşitli zorluklara katlanıyor. Çocuklar ellerindeki su şişelerini harcamak düşüncesince bir parça hiç vatandaşların yanına giderken, elden yanı başlarındaki dubara parkında eğlenemiyor.

10 yaşından buyana sokaklarda bulunduğunu kail su satıcısı çocuk, “Babam da dünyalık yok, o nedenden dolayı idman zorundayım. Aile bakmak istiyorum, okuyamıyorum bu nedenle su satıyorum. Maç gerçekleştirmek isterdim” dedi.

14 yaşındaki Yasin Tufan da okumadığını anlatım ederek, “12 kardeşiz, ailemi bakmak düşüncesince çalışıyorum. Büyük edinmek istiyorum, 2 aydır dışarıdayım. Günde 20-25 parça su satıyorum” derken kardeşi Emre Tufan ise “Sabah su alıp buraya geliyoruz, sonradan buradan su satıyoruz. Bende yaşıtlarım kabilinden ferde kuşkulanmak ve bisiklete eklenmek istiyorum” biçiminde konuştu.

Kaynak: IHA

İlginizi Çekebilir

yeni zerlanda da şaşırtan olay

Yeni Zelanda’da gündeme düşen bir olay herkesi hayrete düşürdü. Civardaki bir ofisin çalışanları tarafından kameraya ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir